KRONIKA PARAFIALNA  Email

Zdjęcia z tych wszystkich wydarzeń można obejrzeć w naszej galerii. ZAPRASZAMY!

XI DZIEŃ PAPIESKI NA HIPODROMIE

zdjęcia w galerii>>>

PARAFIALNE GRZYBOBRANIE

>zdjęcia zobaczysz tutaj<


FESTYN RODZINNY W DPS-IE

>>Zdjęcia do obejrzenia w galerii<<


ODPUST PARAFIALNY 2011

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii>>>


WYJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY W SUDETY 8-15.07.2011

Od 8 do 15lLipca organizowany był wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii w Sudety. Mieszkaliśmy w Karłowie, pod Szczelińcem Wielkim. Było 45 uczestników, nad którymi czuwało czterech radosnych i cierpliwych opiekunów. Program wyjazdu był napięty, lecz mieliśmy też czas dla siebie. Zwiedziliśmy dużo ciekawych obiektów i miejsc, takich jak Zamek Grodno, Kopalnia Złota, Niemieckie Sztolnie, Bazylika w Wambierzycach, Kaplica Czaszek, Park Dinozaurów,Ogród Bajek, Twierdza Kłodzko i wiele innych. Oczywiście nie obeszło się bez wielu spacerów, na których zdobywaliśmy szczyty, niektórzy szczyty marzeń. Weszliśmy na Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Igliczną i Białe Skały. Pobudka zwykle była ok godz 8:30. Każdy posiłek zaczynaliśmy wspólną modlitwą i śpiewem. Po całym, męczącym lecz radosnym dniu wszyscy spotykaliśmy się przy świeczkach na pożegnanie dnia, podczas którego rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego lub Dzienniczka Św. Faustyny i śpiewaliśmy. W nocy zaczynały się rozmowy, pokojowe imprezki, niektórzy robili sobie wypady poza ośrodek... i nie uszło im to na sucho (opiekunowie i tak mieli wiele cierpliwości), lecz w końcu na dwie lub trzy godziny i tak wszyscy padali ze zmęczenia. Ostatniego dnia pobytu w Sudetach zorganizowane było karaoke z pieśniami religijnymi. Dziękowaliśmy wtedy także opiekunom za ich troskę i dobre serca. Nazajutrz o godzinie 9:30 wyruszyliśmy z Karłowa w stronę Sopotu. Nikt nie chciał opuszczać tego pięknego miejsca, lecz wszyscy jechaliśmy ze śpiewem na ustach, uśmiechem oraz nadzieją, że w zimie spotkamy się na kolejnym wyjeździe w takim samym gronie. Zdjęcia z naszego wjazdu dostępne są w Galerii naszej Parafii :)


DZIECI Z DPS-U ŚW. ROCHA - 03.07.2011


W pierwszą niedzielę lipca, gościliśmy w naszej parafii, wychowanków z Domu Pomocy Społecznej św. Rocha dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki. Słowo Boże wygłosił ks. prof. Wojciech Bęben, wykładowca antropologii na Uniwersytecie Gdańskim i w Gdańskim Seminarium Duchownym, który jest związany z dziełem DPS-u w Poznaniu. Podczas Mszy św. dzieci wykonały wzruszający taniec do pieśni religijnej. Polecamy wychowanków tego domu i ich opiekunów naszej modlitwie oraz łaskawej życzliwości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii oraz do odwiedzenia strony internetowej DPS-u św. Rocha w Poznaniu.(http://www.dps.poznan.pl/)


WAKACYJNY PIKNIK W SZYMBARKU - 25.06.2011

W sobotę udaliśmy się do Szymbarka aby odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem i radośnie przeżyć pierwszą sobotę wakacji.

Zdjęcia z pikniku można obejrzeć w naszej galerii >>>


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA - 23.06.2011

Więcej zdjęć z Uroczystości - tutaj>>>


FESTYN PARAFIALNY - 19.06.2011


W Niedzielę 19 Czerwca w naszej parafii odbył się festyn. Organizatorami byli : Młodzież i Przymierze Rodzin. Można było wziąć udział w loterii fantowej, aukcji drogocennych przedmiotów, nabyć wizerunki bł.Jana Pawła II, zjeść ciasta domowego wypieku, bigos lub grochówkę z kuchni polowej. Dzieciaki mogły pograć w piłkarzyki lub ping-ponga, postrzelać z wiatrówki do celu, pomalować swoją twarz oraz wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. Wszyscy parafianie uczestniczyli w konkursie dotyczącym naszej parafii. Wystarczyło odpowiedzieć na dwa proste pytania - kiedy została erygowana parafia św. Bernarda i wymienić 4 księży pracujących w parafii do 2008 roku. Całość uświetnił młodzieżowy zespół muzyczny. Podczas festynu mieliśmi możliwość obejrzenia wozów Straży Pożarnej i Policji, założenia kamizelki kuloodpornej i kajdanek. Na koniec o godz 16:00 na Stadionie Leśnym odbył się mecz Księża i parafianie kontra pracownicy Urzędu Miasta, który komentował Ks.Proboszcz. Mecz niestety zakończył się zwycięstwem UM Sopot 6:4 ale najważniejsze było wspólne spotkanie i zabawa.

Już mamy wiele pomysłów na przyszłoroczny festyn, ale najpierw zasłużony odpoczynek dla wszystkich - zbliżają się wakacje:)

Zdjęcia z festynu do obejrzenia w naszej galerii>>>


NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE

W ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA CENTRUM EKUMENICZNEGO

ŚW. BRYGIDY W GDAŃSKU OLIWIE PRZEZ BŁ. JANA PAWŁA II W 1999 ROKU.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii>>>


MSZA DZIĘKCZYNNA ZA BEATYFIKACJĘ JANA PAWŁA II - 5.06.2011 -

HIPODROM W SOPOCIE

więcej zdjęć w galerii>>>


XV OGÓLNOPOLSKIE MODLITEWNE SPOTKANIE MŁODYCH NA LEDNICY - 4.06.2011-

"LICZY SIĘ ŚWIĘTOŚĆ"

Zdjęcia z tego wydarzenia>>>


UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ -29.05.2011


29 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca przyjęło 20 dzieci z naszej parafii.

Kilka zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii>>>


SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ RADUNIĄ 13-15.05.2011

Od 13 do 15 maja piętnastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii wzięła udział w spływie kajakowym rzeka Radunia. Spływ rozpoczął się przy grobli pomiędzy dwoma jeziorami Raduńskimi. Pierwszy nocleg na cyplu - pole namiotowe w Łączynie. Drugi dzień to jezioro Raduńskie, j. Kłodno, j. Brodno Małe, j. Brodno Wielkie i j. Ostrzyckie. Nocleg nad brzegiem j. Ostrzyckiego. Kolejny dzień - niedziela - to przede wszystkim spływ rzeką od Ostrzyc do Kiełpina. Pogoda dopisała, choć nie brakło delikatnego deszczu. Humor, zabawa, przyjaźń i radość - to wszytko było obecne na tej wyprawie a przede wszystkim modlitwa i Eucharystia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wyprawy w galerii>>>


SAKRAMENT BIERZMOWANIA - 12.05.2011


12 maja w naszej parafii ks. Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź udzielił sakramentu bierzmowania 21 młodym osobom. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w galerii>>>. Natomiast młodzież bierzmowana może nabyć płytkę z tej uroczystości w zakrystii.


NASZA RADOSNA MŁODZIEŻ:-)

Duszpasterstwo młodzieży jest ostatnio widoczne w wielu elementach i wydarzeniach związanych z naszą parafią. Chcielibyśmy pokazać kilka ostatnich zdjęć z ich życia. Grupa młodzieży liczy ok 30 osób, udziela się zarówno w liturgii Kościoła jak i poza nią. Zdjęcia przedstawiają kiermasz świąteczny, elementy Triduum Paschalnego, radość ze Zmartwychwstania Jezusa uwidoczniona w lany poniedziałek i wspólną agapę - grillowanie oraz wieczornicę dla Jana Pawła II. Grupa młodzieżowa jest otwarta na wszystkich młodych i zaprasza na spotkania w każdą środę o godz 19:15 do swojej salki. W najbliższą środę poruszony zostanie temat św. Siostry Faustyny i Bożego Miłosierdzia.  Zapraszamy! Zdjęcia można obejrzeć w galerii>>>

WIECZORNICA DLA BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II - 30.04.2011

Zdjęcia z Wieczornicy do obejrzenia w galerii>>>

TRIDUUM PASCHALNE


Zdjęcia z Triduum Paschalnego do obejrzenia w galerii>>>

NOWI MINISTRANCI W NASZEJ PARAFII

W dniu dzisiejszym (17 kwietnia) podczas Mszy św o 11:15 ośmiu aspirantów zostało przyjętych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Po 3 miesięcznym przygotowaniu i przyglądaniu się funkcji ministranta Mateusz, Jakub, Filip, Marcel, Paweł, Jan, Józef i Kajetan z radością otrzymali długo oczekiwany kołnierzyk. Od dzisiejszego dnia grono naszych ministrantów wzrosło do 30 osób.


KONCERT SCHOLA CANTORUM GEDANENSIS I PUERI CANTORES OLIVENSES

zdjęcia w galerii


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - ZBIERAMY NA SUDETYMISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ NA ŁYSEJ GÓRZE

zdjęcia w galeri


UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA TABLICY


6 kwietnia o godz 18:00 w naszej parafii odprawiona została Msza Święta za tragicznie zmarłą parę prezydencką, Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę Marię Kaczyńską oraz pozostałe ofiary katastrofy. Z okazji pierwszej rocznicy samolotowej katastrofy pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 r. została w naszym kościele uroczyście odsłonięta i pobłogosławiona tablica upamiętniająca to smutne wydarzenie dla całego narodu polskiego. Mszy św przewodniczył Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, tablicę odsłoniła córka zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

Poniżej również tekst błogosławieństwa Tablicy Pamiątkowej.

Wspomożenie nasze w imieniu Pana
Który stworzył niebo i ziemię
Pan z wami
I z duchem twoim

Módlmy się:

Wszechmogący, wieczny Boże, Twoje Słowo uświęca wszystko. Prosimy, pobłogosław tę tablicę, która upamiętnia tragiczną śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonkę Marię, a także pozostałe ofiary katastrofy pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 r. Spraw, abyśmy spoglądając na tę Tablicę coraz bardziej wnikali w głębię Twojej mądrości i miłości, a przez to stawali się świadkami Twojej odwiecznej prawdy.

Spraw również, abyśmy częściej zwracali się do Ciebie i Twej szukali pomocy oraz okazywali wdzięczność tym wszystkim, którzy wyświadczyli nam życzliwość i dobroć, a których ta tablica upamiętnia. Niech pamięć o tragicznie zmarłych w tej katastrofie pobudza nas także do niesienia pomocy tym wszystkim, którzy znajdą się w jakiejkolwiek potrzebie. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego.

AmenPORANEK DLA JANA PAWŁA II


W Sobotę 2 kwietnia 2011 r. w 6 rocznicę odejścia do Domu Ojca Sługo Bożego Jana Pawła II, w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza w Sopocie odbyło się przedstawienie słowno muzyczne poświęcone Wielkiemu Papieżowi - Naszemu Rodakowi, które zostało przygotowane m.in przez mieszkańców DPS-u. Zapraszamy do galerii aby obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

PARAFIALNY KONKURS FOTOGRAFICZNY


OTO WYNIKI:

Od dnia 1 grudnia 2010 roku do dnia 28 lutego 2011 roku trwał konkurs fotograficzny zorganizowany przez naszą parafię na temat Znaki obecności Pana Boga w Sopocie. Na konkurs napłynęło 31 zdjęć w  5 kategoriach tematycznych. W dniu wczorajszym jury w składzie: ks. Infułat Wiesław Lauer, Pan Andrzej Meller, Pan Andrzej Zięba, Pan Wiktor Zglejc, dokonało wyboru najlepszych prac. Oto one:


GRAND PRIX CAŁEGO KONKURSU zdobyła praca – FOTOREPORTAŻ – Pani Ewy Jasińskiej

I miejsce w kategorii KRZYŻE I KAPLICZKI SOPOTU zdobył Pan Wojciech Miąsik

Wyróżnienie w kategorii KRZYŻE I KAPLICZKI SOPOTU zdobyła Pani Katarzyna Miąsik

I miejsce w kategorii SOPOCKIE KOŚCIOŁY zdobył pan Wojciech Miąsik

Wyróżnienie w kategorii SOPOCKIE KOŚCIOŁY zdobyła Pani Katarzyna Miąsik

Wyróżnienie w kategorii SOPOCKI KRAJOBRAZ zdobyła Pani Agnieszka Plata

I miejsce w kategorii LUDZIE SOPOTU zdobyła Pani Agnieszka Plata

Wyróżnienie w kategorii LUDZIE SOPOTU zdobyła Pani Agnieszka Plata

ZDJĘCIA KONKURSOWE ORAZ ZDJĘCIA JURY MOŻNA OBEJRZEĆ W GALERII - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


SPOTKANIE EKUMENICZNE W NASZEJ PARAFII 24.01.2011 R. Zdjęcia w galerii>>>

OCHOTNICA DOLNA, GORCE, NARTY, JABŁUSZKA

20 stycznia 36 osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii  udała się na zimowisko do Ochotnicy Dolnej, do zaprzyjaźnionej już ze wszystkimi uczestnikami Pani Marii Urbaniak. W czasie tego wyjazdu nie brakowało chodzenia po górach i zjeżdżania z gór. Pierwszego dnia wejście na Lubań, drugiego dnia pierwsze kroki na stoku w Szczawnicy na Palenicy, w niedzielę wyprawa do sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu oraz do kościoła w Dębnie (wybudowanego z drewna bez gwoździ), w poniedziałek stok w Kluszkowcach, w słoneczny wtorek Morskie Oko i pyszna szarlotka w schronisku, kolejny dzień ponownie Kluszkowce i wejście na Trzy Korony w Pieninach. Uradowani i z wielkimi wrażeniami powrócili do domów w czwartek wieczorem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii>>> poniżej wspólne zdjęcie na pierwszym szczycie Lubań, przy ołtarzu i krzyżu papieskim, miejscu, które bardzo często odwiedzał Jan Paweł II.

KONCERT SOPOCKIEGO CHÓRU FESTIWALOWEGO "MUNDUS CANTAT" ORAZ JASEŁKA

W ostatnią niedzielę Okresu Bożego Narodzenia gościliśmy w naszej parafii o godz 12:30 Sopocki Chór Festiwalowy "Mundus Cantat" z solistką Susannę Mijangos z Meksyku. Chór ten uświetnił cotygodniową sumę parafialna. Natomiast na Mszy świętej o godz 11:15 dzieci z naszej parafii przypomniały nam jeszcze raz tajemnicę Bożego Narodzenia i  odegrały przedstawienie JASEŁKOWE. W czasie tej Mszy św został rozwiązany również konkurs na najpiękniejszego Aniołka. Zdjęcia z tych wydarzeń można obejrzeć w naszej galerii>>>

SOPOCKI CHÓR "CONTINUO"  I SZOPKA W NASZYM KOŚCIELE

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii>>>MŁODZIEŻ  W "SOPOCKIM DOMU"

We wtorek 28 grudnia wraz z młodzieżą z naszej parafii odwiedziliśmy dzieci z Fundacji SOPOCKI DOM, mieszczącej się przy ul. Armii Krajowej 68. Pojechaliśmy tam aby urządzić wspólne kolędowanie ale przede wszystkim aby przekazać dzieciom słodycze, które zostały zebrane przed świętami w naszej parafii. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swoje serce i przekazali na ten cel "symboliczną czekoladę". Radość dzieci w Fundacji była przeogromna. DZIECI WSZYSTKIM PARAFIANOM DZIĘKUJĄ!

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Młodzież naszej parafii przygotowała kiermasz świąteczny.


RORATY - ADWENT 2010


28 LISTOPADA - MSZA HUBERTOWSKA

Już po raz kolejny gościliśmy w naszej parafii Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego z zamku w Rydzyniu pod dyr. P. Mieczysława Leśniczaka, który uświetnił Mszę Świętą Hubertowską o godz 12:30 a po niej dał przepiękny koncert.


6 LISTOPADA - DIECEZJALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

6 Listopada odbył się w Hali MRKS-u na Gdańskiej Zaspie turniej Tenisa Stołowego ministrantów i lektorów z Archidiecezji Gdańskiej. W tym roku wzięło udział 106 zawodników z 46 parafii. Zmagania poprzedzono wspólną modlitwą w parafii św. Brata Alberta na Przymorzu którą poprowadził duszpasterz sportowców - ks. proboszcz kanonik Grzegorz Stolczyk. Następnie na 15 stołach trwały mecze w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii - szkoły podstawowej wziął udział z naszej parafii Staś Okoński, w kategorii gimnazjum Tomasz Czajka i w kategorii starsi Piotr Boniecki i Łukasz Nierzwicki. Najlepsze miejsce z naszej parafii - bo 7 zajął Piotr Boniecki, Staś Okoński - 8, Tomek Czajka - 11.

Reportaż z turnieju można zobaczyć na stronie Ministranckiej AG - >>>


9 PAŹDZIERNIKA - OTWARCIE I POŚWIĘCENIE DOMU SENIORA W NASZEJ PARAFII.


4 PAŹDZIERNIKA - WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA - MSZA DLA ZWIERZAKÓW


22 SIERPNIA - ODPUST U ŚW. BERNARDA


BIESZCZADY - WETLINA - WAKACYJNY WYJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY W GÓRY

STAWISKA - KUBUŚ PUCHATEK I PRZYGODY W STUMILOWYM LESIE CZYLI WAKACYJNY WYJAZD NAJMNIEJSZYCH DZIECI

Od 3 do 6 lipca grupa złożona z 14 najmniejszych dzieci m.in. z naszej parafii przeżyła wielką przygodę w Stawiskach (Szwajcaria Kaszubska) w Stumilowym Lesie. Każdego dnia dzieci poznawały Kubusia Puchatka i jego przyjaciół i rozwiązywały zadania przez niego przygotowane:-). Pierwszego dnia dzieci poznawały siebie i spotkały się z Mądrą Sową, w Niedzielę goniły za łasicą, zajadały się pysznymi lodami, które otrzymały na Puchatkowe bony oraz nie zabrakło spotkania na Mszy św., w poniedziałek poszukiwały ogonu kłapouchego oraz uczestniczyły w zabawie u króliczka. Każdy dzień przyniósł wiele radości i uśmiechu. Jedzenie było pyszne, pogoda piękna a opiekunowie wspaniali:-). Nie zabrakło kąpieli w ciepłej wodzie, ogniska i i kiełbasek, podchodów, zabawy i bajki na dobranoc. Jak to wszystko wyglądało i co robiliśmy, zapraszamy aby obejrzeć w naszej galerii...


13 CZERWCA - FESTYN PARAFIALNY


5-6 CZERWCA - XIV OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE MŁODYCH NA LEDNICY

13 osobowa grupa młodych z parafii św. Bernarda udała się na pola Lednickie (okolice Gniezna) na XIV spotkanie młodych z całej Polski. W tym roku próbowaliśmy na Lednicy zgłębić tajemnicę kobiety i odczytać, jakim naprawdę jest darem.

Na Lednicy byli z nami między innymi:

- abp Henryk Muszyński Prymas Polski, który przewodniczył Eucharystii oraz przeczytał skierowane do młodzieży lednickiej przesłanie Ojca Świętego Benedykta XVI
- bp Wojciech Polak, który celebrował Adorację Najświętszego Sakramentu
- o. Jacek Salij, który skierował do nas słowa kazania
- pan Jerzy Zelnik, który czytał teksty Polskiej Szkoły Kobiecości

W czasie Spotkania towarzyszyły nam relikwie św. Wojciecha, bł. Karoliny Kózkówny i św. Królowej Jadwigi.

Dziękujemy, że byliście z nami, że tworzymy Wspólnotę. Niech przekazane treści ubogacą nas i rozwiną.

Kolejne, XV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą 4 czerwca 2011. Do zobaczenia! :)

Zdjęcia z tego wydarzenia do zobaczenia w galerii...


29 MAJA - CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKARSKI

29 maja drużyna gimnazjalistów z naszej parafii (P. Boniecki, P. Ostrowski, P. Łuckiewicz, A. Puczel, K. Meller, T. Czajka, B. Goncerzewicz (k)) wzięła udział w pierwszym turnieju charytatywnym im. Tadeusza Duffeka, zorganizowanym przez stowarzyszenie kibiców gdańskiej lechii - Biało - Zielony Sopot na Stadionie Ogniowa Sopot. Jak na pierwszy występ drużyny, która wcześniej ze sobą nie grywała, piłkarze odnieśli względny sukces. Z pośród 6 drużyn: (Biało-zieloni, Lwy Pomorza, Parafia Zesłania Ducha Św, Orkan Straszyn, Wiślinka, parafia św. Bernarda) chłopcy zremisowali dwa spotkania i trzy przegrali. Pozytywnie jednak patrzymy w przyszłość. :-) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju w galerii.


26 MAJA - DZIEŃ MATKI

Z okazji dnia Mamy  Duszpasterstwo Młodzieży z naszej parafii przygotowało wieczór poetycko-modlitewno-muzyczny.Po spotkaniu w kościele młodzież przygotowała wspólne spotkanie przy kawie i ciastku. Dziękujemy wszystkim mamom za przybycie i jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich od poniedziałku do piątku, w oktawie na Msze Świętą na godz 18:00, która będzie połączona z nabożeństwem czerwcowymi i procesją przy kościele. W niedzielę 6 czerwca nabożeństwo czerwcowe i procesja o godz. 17:30.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z procesji w galerii.


BIERZMOWANIE I PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

W piątek w naszej parafii odbył się sakrament bierzmowania. 28 młodych ludzi otrzymało Dary Ducha Świętego. Natomiast w niedzielę 23 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego 22 dzieci przystąpiło pierwszy raz przyjęło do swojego serca Pana Jezusa.


MAJÓWKA NA WDZYDZACH KISZEWSKICH

15 maja- 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii spędziła radośnie czas na Wdzydzach Kiszewskich. Wyruszyliśmy tam o 8:15 z Sopotu. Poznawaliśmy jak się lepi z gliny (niektórym udało się zrobić piękny aparacik, miski i długopisy), nauczyliśmy się robić klasyczne róże kaszubskie z bibuły (przyda się nam to już w dniu Mamy), zjedliśmy przygotowane przez karczmę pyszne kiełbaski z grilla i zajadaliśmy się lodami i goframi. Na zakończeni pograliśmy w piłkę nożną i siatkówkę. Ogólnie była piękna pogoda, nie padało, a słoneczko było za chmurami. Myślę, że wszyscy wrócili do domu zadowoleni i najedzeni:). Zdjęcia do obejrzenia w galerii. Zapraszamy!

 

PAMIĘTAJ O ŻYCZENIACH

Dzisiaj jest: 23 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Róża, Apolinary, Filip

30-LAT HISTORII PARAFII

KTO JEST NA STRONIE

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości